Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği Ameliyatı Nedir?

Bacaklarda yaşlanma ve yağlanma neticesinde ortaya çıkan estetik bozuklukların giderilmesi ve alt bacak bölgesinde görülen çarpıklıkların tedavi edilmesi amacıyla yapılan cerrahi işlemlerdir.

Bacak Bölgesinde Sarkma ve Şekil Bozukluklarının Sebepleri Nelerdir?

Genelde bacak bölgesinde sarkma, aşırı yağlanma veya büyük oranda kilo verme neticesinde ortaya çıkar. Alt bacak bölgesinde açılanma durumu ise genetik faktörler veya fazla kilolu olma nedeniyle ortaya çıkabilir.

Bacak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yağlanmaya bağlı olan şekil bozukluklarını Liposuction ile gidermek mümkündür. Bu sayede bacağın herhengi bir bölgesindeki yağlı kısım alınarak estetik bir görüntü elde edilebilir. Bacaklarda çarpıklık olma durumunda ise yağ veya hyaluronik asit dolgularla istenilen görünüm elde edilebilir.

Bacak Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sigara içen hastalar ameliyattan en az 3-4 hafta önce tütün ürünlerini kullanmayı bırakmalıdır. Alkol kullanan hastalar da ameliyattan bir hafta önce alkol tüketimini bırakmalıdır. Ayrıca bacak estetiği ameliyatından yaklaşık bir hafta önce iltihap önleyici ve kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmak da gereklidir. Normal egzersiz ve günlük rutinlere ameliyat saatinize kadar devam edebilirsiniz.

Bacak estetiği ameliyatı, genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Öncelikle detaylı muayene yapılarak ameliyatın nasıl yapılacağına karar verilir. Daha sonra kan tahlilleri ile beraber bir dizi tetkikler yapılarak ameliyata engel bir durum olup olmadığı incelenir.

Bacağa sadece hyaluronik asit ile dolgu işlemi yapılacaksa yarım saat içinde işlem tamamlanabilir. Yağ dolgusu ve silikon protez uygulanma durumunda ise işlem 1-2 saat sürmektedir.

Genellikle aynı gün hastalar taburcu edilmektedir. Ameliyattan bir hafta sonra ise hastalar rutin yaşantılarına devam edebilirler.

Bu işlem esnasında çok küçük yaralar oluşur ve bu yara izleri zamanla belirsizleşir. Ayrıca ameliyat sonrasında, yara izi bakım programı uygulanarak iyileşmenin sağlıklı ve hızlı olması sağlanır.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube