Op. Dr. Sultan Yalçın

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem gözü ameliyatı olarak da bilinen kantoplasti ameliyatı, gözün alt ve üst kapağının birleştiği dış köşeyi yatay olarak sıkıştırarak ve uzatarak değiştiren bir göz kapağı ameliyatı türüdür. Yapılan ameliyat sonrasında badem formunda bir göz meydana geldiği için bu isimle anılmaktadır.

Normalde ileri yaşlardaki hastalarda göz kapağı ameliyatı ile birlikte uygulanan bu yöntem, özellikle son zamanlarda sosyal medya üzerinde sonuçları gören 20-30 yaşlarında kadınların da ilgisini çekmektedir.

Badem göz ameliyatı, ortaya çıkardığı çekici bir “kedi gözü” formu ile gözlerinizin daha büyük ve daha parlak görünmesini sağlar.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılır. Anestezi işlemi tamamlanınca doktorunuz gözünüzün köşelerine yakın kesimler yapar. Daha sonra, göze daha büyük ve parlak bir görünüm kazandırmak için göz kenarlarını kaldırıp yeniden konumlandırır, açıyı ayarlar ve dikişlerle sabitler.

Badem göz ameliyatını genellikle üst göz kapağı ameliyatı ve şakak germe ameliyatı ile birlikte yapılmaktadır. Çünkü göz çevresi bir bütündür ve bu alanların ahengi estetik görünüm için çok önemlidir.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Sigara ve alkolün cilt üzerinde olumsuz etkileri olduğundan işlem yapılmadan 3 hafta önce kullanmayı bırakmanız tavsiye edilir. Ayrıca ameliyat öncesi makyaj yapmamanız gerekmektedir.

Hamileyseniz veya kullandığınız ilaçlar varsa bunu doktorunuza bildiriniz. Op.Dr. Sultan YALÇIN ve ekibi size ameliyat öncesi neler yapmanız gerektiğini detaylı olarak anlatacaktır.

Badem Göz Ameliyatı

Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Badem göz ameliyatı yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

Ek cerrahi prosedür gerektiğinde ameliyat süresi uzayabilmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Esnasında veya Sonrasında Ağrı Hissedilir mi?

Ameliyat öncesinde anestezi uygulandığı için işlem esnasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Badem göz ameliyatı sonrası bir iki hafta içinde rutin hayatınıza dönebilirsiniz. Cerrahi bir işlem olduğundan bu süre zarfında şişlik ve morarma görülmesi normaldir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrasında Neler Yapmalıyım?

Ameliyat sonrasında tamamen iyileşene kadar kontakt lens kullanmamalısınız. Televizyon izlemek veya küçük yazıları okumak da dahil olmak üzere gözlerinizi zorlamaktan veya kuru gözlere neden olabilecek herhangi bir şey yapmaktan kaçının.