Boyun Estetiği ve Gençleştirme

Boyun Estetiği ve Gençleştirme

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Boyun germe ameliyatı, boyun ve çene altı bölgesinde genellikle yaşlanma ile ortaya çıkan sarkık cilt görünümünü ortadan kaldırmak için uygulanan cerrahi bir işlemdir. Özellikle kilo vermiş hastalar ve yaşlanma neticesinde boyun bölgesinde gevşek, sarkmış cildi olanlar kişiler için idealdir.

Boyun germe ameliyatı ile fazla yağ dokusu ve sarkan cilt giderilir. Böylece daha sıkı, daha ince ve daha genç bir görünüm elde edilir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde hastanın durumu detaylı olarak incelenir ve hangi işlemlerin yapılacağına karar verilir. Ameliyat esnasında çene altından ve kulak arkasından bir kesi yapılır. Yağ birikintileri varsa ve alınması gerekiyorsa, ameliyat sırasında ilk önce liposuction (vakumla yağ alma) işlemi uygulanacaktır. Ameliyatın son adımları olarak, fazla deri kesilir, altta kalan doku ve kaslar sıkı bir şekilde gerilir ve insizyon dikilerek ameliyat tamamlanır.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Sigara içen hastalar ameliyattan en az 3-4 hafta önce tütün ürünlerini kullanmayı bırakmalıdır. Ayrıca boyun germe ameliyatından yaklaşık bir hafta önce iltihap önleyici ve kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmak da gereklidir. Normal egzersiz ve günlük rutinlere ameliyat saatinize kadar devam edebilirsiniz.

Boyun germe ameliyatı, genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Öncelikle detaylı muayene yapılarak hangi işlemlerin uygulanacağına hasta ile birlikte karar verilir. Daha sonra kan tahlilleri ile beraber bir dizi tetkikler yapılarak ameliyata engel bir durum olup olmadığı incelenir.

Boyun Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu işlem, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi genellikle vakaya göre değişmekle birlikte yaklaşık 2 saattir.

Boyun germe ameliyatı genel anestezi altında yapıldığından ameliyat esnasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir.

Ameliyattan sonra morluklar ve şişlikler görülmesi normaldir. Ancak bu belirtiler ameliyatı takip eden birkaç gün içinde azalacaktır. Başlangıçta hastalar gerginlik ve uyuşukluk hissedebilirler.

Boyun yeni profiline alıştığında, hastalar daha rahat hissedecek ve güzel bir cerrahi sonuç göreceklerdir. Ameliyattan sonra 6 ay içinde boyun nihai şeklini alacaktır.

Boyun germe ameliyatı sonuçları hastanın metabolizmasına ve yaşına bağlı olarak 10-15 yıl boyunca kalabilir. Yaşlanma devam ettikçe veya kilo alındıkça doğal olarak profilde değişmeler görülebilir.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube