Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti) Nedir?

Rinoplasti ameliyatı burnunuzun boyutunu, şeklini ve yapısını değiştirmeyi hedefleyen cerrahi bir işlemdir. Genellikle burun estetiği olarak adlandırılan bu popüler estetik prosedürü ile, burnunuzdaki belirgin bir şişliği azaltmak, geniş bir ucu daraltmak, çarpık bir köprüyü düzeltmek veya burnunuzu yüzünüzün geri kalanıyla daha orantılı hale getirmek mümkündür.

Burun ameliyatı sadece estetik kaygılar nedeniyle tercih edilebildiği gibi, burun delikleri arasındaki duvarın bir tarafa yatık olması neticesinde nefes almada zorluk yaşama gibi problemler nedeniyle de uygulanmaktadır.

Burun ameliyatı sadece estetik kaygılar nedeniyle tercih edilebildiği gibi, burun delikleri arasındaki duvarın bir tarafa yatık olması neticesinde nefes almada zorluk yaşama gibi problemler nedeniyle de uygulanmaktadır.

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Açık ve kapalı olmak üzere iki tür burun ameliyatı yaklaşımı vardır. Kapalı yöntem ile yapılan ameliyatta deride kesik olmaz ve sonradan görünür bir iz kalmaz. Açık ameliyat yönteminde ise kolumella denilen burun tabanında ve burun deliklerinde küçük kesiler olur.

Ameliyatın sonunda Op.Dr. Sultan YALÇIN tarafından eriyen dikiş atılır ve ameliyat sonlandırılır. Bu sayede daha sonra dikişlerin alınması söz konusu değildir.

Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Yapılan işleme göre değişmekle birlikte genelde 2 saatte operasyon tamamlanmaktadır.

Burun Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat genel anestezi ile yapıldığından ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir. İyileşme sürecinde ise Op.Dr. Sultan YALÇIN’ın ifadesiyle “Ağrıdan ziyade, burunda tıkanıklık hissi” yaşanır.

Hastalar ameliyat sonrası değişen oranlarda şişlik yaşayacaklardır. Bu şişlik ilk bir iki hafta içinde azalacaktır.

Burun ameliyatı sonrasında ilk hafta kafanızı yüksek konumda tutacak şekilde uyumanız önerilir. Ayrıca ameliyat sonrası işlem yapılan bölge hassas olacağından burnunuzun darbe almaması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası gözlük kullanmamanız faydalı olacaktır. Eğer gözlük kullanmak zorundaysanız burun arkası ateli kullanabilir veya gözlüğünüzü kaşlarınızın arasında bantlayabilirsiniz.

Ameliyat sonrası yapmanız gereken her şeyi Op.Dr. Sultan YALÇIN ve ekibi sizlere detaylı bir şekilde anlatacaktır.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube