Çene Estetiği

Çene Estetiği

Çene Estetiği Ameliyatı Nedir?

Çene ve çene kemiğinin boyutunu, konumunu veya şeklini değiştiren bir tür kozmetik cerrahidir. Küçük, çukur, asimetrik veya zayıf bir çeneyi düzelterek alt yüzünüzde daha iyi bir denge oluşturulmasına olanak verir.

Çene Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene estetiği ameliyatlarında hangi yöntemlerin uygulanacağını hastanın çene yapısına ve arzu ettiği görünüme göre karar verilir. Küçük bir çeneye sahip olan ve çenesini yüzü ile orantılı hale getirmek isteyen hastalar için çene implantı veya dolgu uygulaması yapılabilir.

Çene büyütme sırasında implant, dudakların altındaki kemiğin üzerine yerleştirilir. Kesiler genellikle çenenin alt tarafında veya dudağın içinde, alt dudağın diş etiyle birleştiği yer arasında yapılır. Böylece iyileşme sonrasında yara izleri görünmez.

Hastanın çene yapısı uygunsa dolgu uygulaması yapılarak estetik bir görünüm elde edilebilir.

Çene Estetiği Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Sigara ve alkolün cilt üzerinde olumsuz etkileri olduğundan işlem yapılmadan 3 hafta önce kullanmayı bırakmanız tavsiye edilir. Ayrıca ameliyat öncesi makyaj yapmamanız gerekmektedir.

Hamileyseniz veya kullandığınız ilaçlar varsa bunu doktorunuza bildiriniz. Op.Dr. Sultan YALÇIN ve ekibi size ameliyat öncesi neler yapmanız gerektiğini detaylı olarak anlatacaktır.

Çene Estetiği Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çene estetiği ameliyatları genellikle 1 saat sürmektedir.

Ameliyat öncesinde anestezi uygulandığı için işlem esnasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir.

Ameliyat sonrasında hastalar 1 gün sonra taburcu edilir. İlk bir hafta hafif şişlik ve morluk görülebilir. Bu durum zamanla normale dönecektir.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

Kurumsal

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube