Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik (Vajina Estetiği) Nedir?

Kadınlarda genital estetik amaçlı farklı türde işlemler bulunmaktadır.

Labioplasti, iç vajinal dudaklardan fazla olan ve dışarı sarkarak estetik bozukluğa neden olan dokuyu ortadan kaldıran cerrahi bir prosedürdür.

Vajinoplasti, vajinal kanalı sıkılaştıran cerrahi bir vajinal gençleştirme işlemidir. Genellikle vajinal açıklığı cerrahi olarak sıkılaştıran bir perineoplasti (perine estetiği) ile yapılır. Bu işlemler, sürtünme ve dolgunluk hissini geliştirerek cinsel işlevi arttırır. Ayrıca vajinal açıklığın görünümünü de iyileştirir.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Genital estetik ameliyatlarında cerrah, hastanın estetik hedeflerini karşılaması için dudakları yeniden şekillendirmek ve yeniden yapılandırmak için gerekli olan işlemleri yapar. Kesikleri kapatmak için eriyen dikişler kullanılır. Diğer bir yöntem ise, sarkan kısmı azaltmak için bir lazer tedavisi kullanmaktır. Bu, bazı hastalar için etkili olabilir fakat yalnızca alınması istenen bölgenin minimal olduğu durumlarda önerilir.

Genital Estetik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sigara içen hastalar ameliyattan en az 3-4 hafta önce tütün ürünlerini kullanmayı bırakmalıdır. Ayrıca genital estetik ameliyatından yaklaşık bir hafta önce iltihap önleyici ve kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmak da gereklidir. Normal egzersiz ve günlük rutinlere ameliyat saatinize kadar devam edebilirsiniz.

Genital estetik ameliyatı, genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Öncelikle detaylı muayene yapılarak hangi işleminin uygulanacağına karar verilir. Daha sonra kan tahlilleri ile beraber bir dizi tetkikler yapılarak ameliyata engel bir durum olup olmadığı incelenir.

Yapılan işleme göre değişmekle birlikte genelde 1-2 saatte operasyon tamamlanmaktadır.

Ameliyat genel anestezi veya  sedasyon tipi anestezi ile yapıldığından ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir. Bunun yanında şişme, morluk ve hafif kanama görülmesi normaldir. Hastalar genellikle aynı gün taburcu edilir.

Ameliyat sonrası birkaç gün içinde normal haya dönülebilir.

Genital estetik ameliyatı olan kadınların egzersiz, cinsel aktivite, duş, tampon kullanımı gibi şişme ve kanamaya neden olabilecek aktivitelerden bir süre kaçınmaları gerekecektir.

Ameliyat sonrası yapmanız gereken her şeyi Op.Dr. Sultan YALÇIN ve ekibi sizlere detaylı bir şekilde anlatacaktır.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube