Jinekomasti

Jinekomasti

Jinekomasti (Erkeklerde Meme Büyümesi) Nedir?

Jinekomasti ameliyatı olarak da adlandırılan erkek meme küçültme ameliyatı, normalden büyük olan erkek meme dokusunun küçültülmesini içeren cerrahi bir işlemdir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Neden Ortaya Çıkar?

Erkeklerde meme büyümesi büyük oranda kilo alma nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında hormonal bozukluklar, uzun süre kullanılan antidepresan ve vücut geliştirme ilaçları, alkol ve uyuşturucu madde kullanımı gibi nedenlerle de bu durum ortaya çıkmaktadır.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Jinekomasti ameliyatı öncesinde yapılan muayenede eğer yağ dokusu fazlalığı tespit edilirse liposuction uygulanarak meme küçültme yapılır. Eğer meme dokusunda fazlalık varsa bu durumda meme dokusu çıkarma işlemi yapılır. Jinekomastinizin boyutuna bağlı olarak doktorunuzun meme ucunuzu yeniden konumlandırması gerekebilir.

Jinekomasti Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sigara içen hastalar ameliyattan en az 3-4 hafta önce tütün ürünlerini kullanmayı bırakmalıdır. Ayrıca jinekomasti ameliyatından yaklaşık bir ay önce iltihap önleyici ve kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmak da gereklidir.

Ameliyat öncesi Op.Dr.Sultan YALÇIN ve sağlık ekibimiz sizlere yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgilendirme yapmaktadır.

Jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat genel anestezi altında yapıldığından genellikle 1 gün hastanede yatış gerekmektedir.

Çoğunlukla meme ucu etrafında çok ufak liposuction izleri kalabilir. Eğer doku çıkartıldıysa çıkarılan doku boyutuna göre değişen ufak izler görülür. Bu izler zamanla ten rengini alır ve belirsiz hale gelir. Ayrıca ameliyat sonrasında, yara izi bakım programı uygulanarak iyileşmenin sağlıklı ve hızlı olması sağlanır.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

Kurumsal

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube