Op. Dr. Sultan Yalçın

Kaş Aldırma ve Alış/Şakak Germe Estetiği

Kaş Aldırma ve Alış/Şakak Germe Ameliyatı Nedir?

Düşük kaşlar ve alında oluşan derin çizgiler, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Kaş kaldırma ve şakak germe ameliyatı, sarkık bir kaşı kaldırmak, alın çizgilerini ve kırışıklıkları düzeltmek ve yüzünüzün üst kısmına daha genç, daha canlı bir görünüm kazandırmak için alın derisini yükselten cerrahi bir işlemdir.

Kaş Kaldırma ve Alın/Şakak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Op.Dr.Sultan YALÇIN, kaşlarınızın ve alnınızın durumuna bağlı olarak birkaç farklı cerrahi teknik uygulayabilir. Seçilecek olan tekniğin türü, saç çizgisinin konumu, yapılacak kaldırma miktarı ve kaş kaldırma ile birlikte saç çizgisinin ilerletilmesi vb. çeşitli faktörlere bağlıdır.

Bu ameliyat esnasında genellikle endoskop (ucunda ışık bulunan küçük kamera) kullanılmaktadır. Cerrahınız saç çizginizin hemen arkasında dört veya beş kesi yapacak ve cildi alttaki dokudan ayıracaktır. Alanı görüntülemek için kesiklerden endoskop yerleştirilir. Daha sonra alın dokunuzu çekip kaldırmak ve zımba, vida veya dikişlerle yerine sabitlemek için diğer kesilerden bir cerrahi alet yerleştirilir. Doktorunuz daha sonra kesileri kapatmak için dikişler kullanacak ve bandaj uygulanacaktır.

Kaş kaldırma ve şakak germe ameliyatı; göz kapağı ameliyatı, yüz germe ameliyatı veya dolgu uygulamaları gibi diğer prosedürlerle birlikte de yapılabilir. Ek olarak, sonuçları tamamlamak için BOTOX gibi cerrahi olmayan estetik uygulamaların da kullanılması yaygındır.

Kaş Aldırma ve Alın/Şakak Germe Ameliyatı

Kaş Kaldırma ve Alın/Şakak Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Sigara ve alkolün cilt üzerinde olumsuz etkileri olduğundan işlem yapılmadan 3 hafta önce kullanmayı bırakmanız tavsiye edilir. Ayrıca ameliyat öncesi makyaj yapmamanız gerekmektedir.

Hamileyseniz veya kullandığınız ilaçlar varsa bunu doktorunuza bildiriniz. Op.Dr. Sultan YALÇIN ve ekibi size ameliyat öncesi neler yapmanız gerektiğini detaylı olarak anlatacaktır.

Kaş Kaldırma ve Alın/Şakak Germe Ameliyatı Esnasında veya Sonrasında Ağrı Hissedilir mi?

Ameliyat öncesinde anestezi uygulandığı için işlem esnasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir.

Kaş Kaldırma ve Alın/Şakak Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ameliyat sonrasında ilk iki hafta istirahat etmeniz tavsiye edilir. Bu süre zarfında yüzünüzde morarma ve şişlikler oluşması normaldir. Bu belirtiler 2 hafta sonunda azalarak kaybolur.

Kaş Kaldırma ve Alın/Şakak Germe Ameliyatı Sonrasında Neler Yapmalıyım?

Şişliği hafifletmeye yardımcı olmak ve dikişleri korumak için üç ila dört hafta boyunca egzersiz ve diğer yorucu faaliyetlere ara vermelisiniz.