Kaş Aldırma ve Alış/Şakak Germe Estetiği

Kaş Aldırma ve Alış/Şakak Germe Estetiği

Alın/Şakak Germe Ameliyatı Nedir?

Düşük kaşlar ve alında oluşan derin çizgiler, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Kaş kaldırma ve şakak germe ameliyatı, sarkık bir kaşı kaldırmak, alın çizgilerini ve kırışıklıkları düzeltmek ve yüzünüzün üst kısmına daha genç, daha canlı bir görünüm kazandırmak için alın derisini yükselten cerrahi bir işlemdir.

Alın/Şakak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?​

Op.Dr.Sultan YALÇIN, kaşlarınızın ve alnınızın durumuna bağlı olarak birkaç farklı cerrahi teknik uygulayabilir. Seçilecek olan tekniğin türü, saç çizgisinin konumu, yapılacak kaldırma miktarı ve kaş kaldırma ile birlikte saç çizgisinin ilerletilmesi vb. çeşitli faktörlere bağlıdır.

Bu ameliyat esnasında genellikle endoskop (ucunda ışık bulunan küçük kamera) kullanılmaktadır. Cerrahınız saç çizginizin hemen arkasında dört veya beş kesi yapacak ve cildi alttaki dokudan ayıracaktır. Alanı görüntülemek için kesiklerden endoskop yerleştirilir. Daha sonra alın dokunuzu çekip kaldırmak ve zımba, vida veya dikişlerle yerine sabitlemek için diğer kesilerden bir cerrahi alet yerleştirilir. Doktorunuz daha sonra kesileri kapatmak için dikişler kullanacak ve bandaj uygulanacaktır.

Kaş kaldırma ve şakak germe ameliyatı; göz kapağı ameliyatı, yüz germe ameliyatı veya dolgu uygulamaları gibi diğer prosedürlerle birlikte de yapılabilir. Ek olarak, sonuçları tamamlamak için BOTOX gibi cerrahi olmayan estetik uygulamaların da kullanılması yaygındır.

Şakak Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sigara ve alkolün cilt üzerinde olumsuz etkileri olduğundan işlem yapılmadan 3 hafta önce kullanmayı bırakmanız tavsiye edilir. Ayrıca ameliyat öncesi makyaj yapmamanız gerekmektedir.

Hamileyseniz veya kullandığınız ilaçlar varsa bunu doktorunuza bildiriniz. Op.Dr. Sultan YALÇIN ve ekibi size ameliyat öncesi neler yapmanız gerektiğini detaylı olarak anlatacaktır.

Ameliyat öncesinde anestezi uygulandığı için işlem esnasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir.

Ameliyat sonrasında ilk iki hafta istirahat etmeniz tavsiye edilir. Bu süre zarfında yüzünüzde morarma ve şişlikler oluşması normaldir. Bu belirtiler 2 hafta sonunda azalarak kaybolur.

Şişliği hafifletmeye yardımcı olmak ve dikişleri korumak için üç ila dört hafta boyunca egzersiz ve diğer yorucu faaliyetlere ara vermelisiniz.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube