Kol Germe

Kol Germe

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Brachioplasty olarak da bilinen kol germe ameliyatı, üst kol ve koltuk altı bölgesindeki fazla yağı ve sarkık cildi gideren kozmetik bir cerrahi işlemdir.

Kol Bölgesinde Sarkma ve Yağlanmanın Sebepleri Nelerdir?

Kol bölgesinde sarkma genellikle yaşlanma ve fazla kilo alıp verme neticesinde ortaya çıkmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatının amacı fit bir üst kol görünümü elde etmektir. Kesi uzunluğu, ne kadar deri ve yağın çıkarılacağına bağlı olarak değişir. Nispeten daha iyi bir cilt formuna sahip hastalarda sadece küçük bir kesi yeterli olabilir. Ancak aşırı yağlı ve sarkık cildi olan hastalarda koltuk altından dirseğe kadar uzanan bir kesi yapılması gerekecektir.

Kol Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sigara içen hastalar ameliyattan en az 3-4 hafta önce tütün ürünlerini kullanmayı bırakmalıdır. Alkol kullanan hastalar da ameliyattan bir hafta önce alkol tüketimini bırakmalıdır. Ayrıca kol germe ameliyatından yaklaşık bir hafta önce iltihap önleyici ve kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmak da gereklidir. Normal egzersiz ve günlük rutinlere ameliyat saatinize kadar devam edebilirsiniz.

Kol germe ameliyatı, genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Öncelikle detaylı muayene yapılarak ameliyatın nasıl yapılacağına karar verilir. Daha sonra kan tahlilleri ile beraber bir dizi tetkikler yapılarak ameliyata engel bir durum olup olmadığı incelenir.

Kol germe ameliyatı genellikle 2 saat sürmektedir.

Ameliyattan sonra kollar bir kompresyon giysisi ile korunur. Ameliyat sonrası şişme ve morarma normaldir. Hastalar, kan dolaşımını hızlandırmak ve şişmeyi azaltmak için kollarını yüksekte tutmalıdır. Ameliyat sonrası dikkat edildiği takdirde kollar birkaç hafta sonra normal işlevine dönecektir.

Op.Dr. Sultan YALÇIN ameliyat sonrasında yara izinin mümkün olduğunca az olmasını sağlayacak tecrübeye sahip bir cerrahtır. Ameliyat sonrası bakım için, yara iyileşmesine yardımcı olacak kremler reçete edilmektedir. Ameliyat sonrasında, yara izi bakım programı uygulanarak iyileşmenin sağlıklı ve hızlı olması sağlanır. Ayrıca hastaların ilk bir yıl direkt güneş ışığına maruz kalmamaları yara izlerinin azalması adına önem arz etmektedir.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube