Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme büyütme, göğüslere hacim katan ve daha dolgun bir görünüm sağlayan popüler bir estetik uygulamadır.

Meme büyütme işlemi, aynı zamanda bir memenin diğerinden daha küçük olduğu durumlarda bu asimetri sorununu gidermek için de yapılmaktadır. Bu durumda genellikle dengeli bir sonuç elde etmek için daha küçük memeye silikon protez yerleştirilmesi ya da yağ enjeksiyonları yapılabilmektedir.

Meme implantları ile daha dolgun bir meme elde etmenin yanında meme uçları da yeniden konumlandırıldığından daha dik ve genç bir görünüm elde edilmektedir. Özellikle doğum yapmış kadınlarda hamilelik ve emzirmeden kaynaklanan hacim kaybını ve sarkmayı önlemek için dikleştirme ile meme büyütme uygulanması daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Meme Büyütme Hangi Yöntemle Yapılır?

Meme büyütme ameliyatında, silikon protezler ve dolgu uygulamaları kullanılarak memelerin boyutu artırılmaktır. Bunun yanında hastanın vücudunun bir bölgesinden yağ transferi yapılarak da büyütme işlemi yapılabilir. Yağ dokusu zaman içerisinde eriyebilmektedir ve tekrarkayan seanslarda uygulama yapılması gerekebilir. Bu sebeple yağ enjeksiyonlarını minimal büyüme isteyen hastalarda ve asimetrileri düzeltmek için kullanıyoruz. Dolgu uygulamalarının ileri dönem komplikasyonları ve dolgunun vücuttan uzaklaştırılmasındaki zorluklar sebebi ile dolgu ile meme büyütme işlemi kliniğimizde yapılmamaktadır. Meme büyütme işleminde bütün dünyada bilinen en etkili yöntem meme protezleri meme büyütme işlemidir. Meme büyütme işlemlerinde genellikle silikon implantlar kullanılmaktadır. Bu implantlar çeşitli çap ve hacimlere sahiptir. Op.Dr. Sultan YALÇIN, her yıl birçok meme büyütme ameliyatı yaptığı için silikon meme implantları uygulama konusunda son derece deneyimlidir. Ameliyat neticesinde en uygun sonuçları verecek implant boyutunu ve cerrahi tekniği belirlemeye yardımcı olmak için her hastanın isteklerini, vücut şeklini ve sağlık geçmişini değerlendirmektedir.

Meme Büyütmede Kullanılan Protez Çeşitleri Nelerdir?

Meme büyütmede etrafı silikon kaplı içerisinde koheziv yani yarı akışlan jel bulunan protezler kullanılmaktadır. Kısıtlı alanda ve hastada içerisi serum fizyolojik ile dolu olan protezlerde kullanılmaktadır. Protezler yüzeylerine göre pürtüklü ve düz , şekillerine göre yuvarlak ve anatomik (damla) olarak ayrılabilir. Seçeceğimiz şekil ve yüzey hastamızın vücut yapısı cilt kalitesi ve beklentileri ile değişmektedir. Her hasta için özel planlama yapılmaktadır.

Meme Protezi Hangi Bölgelerden Konulabilir?

Meme protezlerinin yerleştirilmesi için bir çok yöntem tanımlanmıştır. Bunlar meme altı katlantısı, meme başı çevresi, koltuk altı ve göbek deliği sayılabilir. Bu tekniklerin hepsinin birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Hangi yöntemin seçileceği kullanılan protezin çeşidi ve hastamızın beklentileri doğrultusunda değişmektedir. Her hasta için özel planlama yapılmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sigara içen hastalar ameliyattan en az 3-4 hafta önce tütün ürünlerini kullanmayı bırakmalıdır. Ayrıca meme büyütme ameliyatından yaklaşık bir ay önce iltihap önleyici ve kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmak da gereklidir. Normal egzersiz ve günlük rutinlere ameliyat saatinize kadar devam edebilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatı, genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Öncelikle detaylı muayene yapılarak hangi meme büyütme işleminin uygulanacağına karar verilir. Daha sonra kan tahlilleri ile beraber bir dizi tetkikler yapılarak ameliyata engel bir durum olup olmadığı incelenir.

Meme büyütme ameliyatı genelde 1-2 saat sürmektedir. Fakat uygulanacak işlem türüne göre bu süre artabilir. Örneğin meme büyütme ile birlikte dikleştirme işlemi de yapılması gerekiyorsa bu süre doğal olarak uzayacaktır.

Ameliyat sonrası iyileşme süresi her hasta için farklı olabilir. Bununla birlikte, çoğu hasta yaklaşık bir hafta içinde günlük aktivitelerine devam edecek kadar iyileşmektedir. Doktorunuzun belirteceği süreler içerisinde üst gövde ile ağır eşyaları kaldırmaktan, çekmekten veya itmekten kaçınmak gerekmektedir. Ameliyattan sonra Op.Dr. Sultan YALÇIN gerekli bilgilendirmeleri yapacak ve periyodik olarak sizi kontrol edecektir.

Op.Dr. Sultan YALÇIN ameliyat esnasında gerekli cerrahi işlemleri yaparken minimal kesikler ile işlemi tamamlamakta ve en doğal sonucu alabilmenizi sağlamaktadır. Yapılan işlem cerrahi bir uygulama olduğu için ameliyat sonrası iz oluşması kaçınılmazdır. Ameliyat izi ilk başta kırmızı bir görünümde iken zamanla ten rengini alır ve daha az belirgin olur. Ayrıca ameliyat sonrasında, yara izi bakım programı uygulanarak iyileşmenin sağlıklı ve hızlı olması sağlanır.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube