Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı memenin genç, diri bir görünümüne kavuşması için meme ve çevresindeki fazla deriyi alıp sıkılaştıran cerrahi bir işlemdir. Meme dikleştirme ameliyatındaki nihai amaç, sarkık memeyi yukarı kaldırarak göğüs duvarında daha yükseğe oturmaktır.

Memelerin Sarkık Olmasının Nedeni Nedir?

Meme sarkması genellikle yaşa bağlı olarak ortaya çıkarken, aşırı kilo dalgalanmaları, hamilelik, emzirme ve genetik gibi nedenler ile bu sarkma rahatsızlık verici boyutlara ulaşabilir. Meme sarkması kadınların en yaygın yaşadığı sorunlardan biridir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Hangi Yöntemle Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı, kaybedilen göğüs hacmini geri kazandırmak için implant veya yağ transferi gibi göğüs büyütme uygulamaları ile birleştirilebilir. Ameliyat öncesi Op.Dr. Sultan YALÇIN tarafından detaylı muayene yapılarak sadece dikleştirmenin yeterli olup olmayacağına karar verilir. Meme dikleştirme işleminde meme ucunun yeni şekillendirilmiş memeyle orantılı görünecek şekilde yeniden konumlandırılması sağlanır. Böylece daha genç ve diri bir görünüm elde edilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Sigara içen hastalar ameliyattan en az 3-4 hafta önce tütün ürünlerini kullanmayı bırakmalıdır. Ayrıca meme dikleştirme ameliyatından yaklaşık bir ay önce iltihap önleyici ve kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmak da gereklidir.

Ameliyat öncesi Op.Dr. Sultan YALÇIN ve sağlık ekibimiz sizlere yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgilendirme yapmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Meme dikleştirme ameliyatı kişinin meme şekline göre 1 ila 3 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında baş dönmesi, kusma vb. rahatsızlıklar olması durumunda kontrol amaçlı hastanede tutmaya devam ediyoruz. Hasta kendisini iyi hissettiğinde aynı gün içinde taburcu işlemleri tamamlanmaktadır. Hastalarımızın ihtiyacına göre 1 gün hastanede kalmak gerebilmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı olmayı düşünen kadınlar genellikle ameliyat izinin nasıl görüneceğini merak eder. Ameliyat izleri, meme sarkmasının ve doku hacminin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Op.Dr. Sultan YALÇIN, modern tekniklerle yara izlerini en aza indirme konusunda uzmandır. Ayrıca ameliyat sonrasında, yara izi bakım programı uygulanarak iyileşmenin sağlıklı ve hızlı olması sağlanır. Yara izleri sürecin bir parçasıdır ancak ekstra dikkatle izler iyileşir ve kaybolur.

6 ay boyunca ameliyatlı bölgeyi güneşten korumanız yara izleriniz minimuma inmesi açısından faydalı olacaktır.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube