Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, cildin orta ve yüzeyel tabakasını hedef alan kısa, ince iğnelerle bir dizi kimyasal enjeksiyon uygulanmasını içerir. Mezoterapi uygulamalarında bitki özleri, vitaminler, amino asitler, mineraller, hyaluronik asit, hormonlar, enzimler ve reçeteli ilaçlar gibi çeşitli maddeler kullanılabilir.

Saç dökülmesini tedavi etmek, yüzde oluşan ince çizgileri en aza indirmek, lekeri azaltmak, gözenekeri sıkılaştırmak, gevşek cildi sıkılaştırmak, selülit ve özellikle de gıdıyı azaltmak gibi amaçlar için uygulanabilir.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi, anestezi gerektirmeyen bir tedavidir. Doktorunuz öncelikle tedavi edilecek alanı temizler, ardından bir dizi enjeksiyon yapar. Her enjeksiyon, 1 ila 10 milimetre derinlikte istenilen alana bir damla solüsyon yerleştirir.

Bu işlem esnasında hissedilebilecek acıyı önlemek için uyuşturma kremi uygulanabilir. Hastalar tedaviden hemen sonra normal rutinlerinden herhangi bir kesinti olmaksızın evlerine gidebileceklerdir.

Mezoterapi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama yapılacak alan sayısına bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte genellikle 10-20 dakika içerisinde işlem tamamlanır.

Mezoterapi enjeksiyonları için kullanılan iğne çok incedir, bu nedenle hastalar sadece kısa süreli hafif bir batma hisseder. Endişeniz varsa, işlemden önce bir uyuşturma kremi talep edebilirsiniz.

Mezoterapi uygulaması sonrasında hemen sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Cilt yapınıza bağlı olarak hafif kızarma meydana gelse bile bu durum çok kısa süre sonra geçecektir.

Uygulama sonrasında 24 saat boyunca yüz kaslarınızı zorlayacak abartılı hareketlerden kaçının. Ayrıca Mezoterapi uygulanan bölgeleri 4 saat boyunca ovalamayın. Mezoterapi işlemi sonrası yapmanız gereken her şeyi Op.Dr. Sultan YALÇIN ve ekibi sizlere detaylı bir şekilde anlatacaktır.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube