Op. Dr. Sultan Yalçın

Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği, sarkan göz kapağı derisini sıkılaştırıp kaldırmak amacıyla uygulanan, gözlerdeki yaşlı ve yorgun görüntüyü gideren cerrahi işlemlerdir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapaklarında estetik ameliyat yapılacak bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulanır. Ameliyattan önce, çıkarılacak derinin tam miktarını belirlemek için doktorunuz tarafından kalemle işaretler çizilir.

Ameliyat yapılacak bölge uyuştuğunda, doktorunuz göz kapağınızdaki doğal kıvrım boyunca bir kesi yapacak ve fazla deriyi çıkaracaktır. Bazen az miktarda kas ve yağ dokusu da alınabilir. Göz kapaklarının katlandığı çizgi altında kalacak şekilde dikiş atıldıktan sonra işlem tamamlanmış olur.

Üst Göz Kapağı Estetiği Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Sigara ve alkolün cilt üzerinde olumsuz etkileri olduğundan işlem yapılmadan 3 hafta önce kullanmayı bırakmanız tavsiye edilir. Ayrıca ameliyat öncesi makyaj yapmamanız gerekmektedir.

Hamileyseniz veya kullandığınız ilaçlar varsa bunu doktorunuza bildiriniz.

Üst Göz Kapağı Estetik Uygulamaları

Üst Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürmektedir?

Bu işlem yaklaşık yarım saatte tamamlanır fakat hastanın göz kapaklarında yağ dokusu da varsa işlem 1 saat kadar sürebilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Esnasında veya Sonrasında Ağrı Hissedilir mi?

Lokal anestezi uygulandığı için işlem esnasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Göz kapağı ameliyatından sonraki ilk hafta morluk ve şişlik görülmesi normaldir. Hastaların bir çoğu bir hafta sonra sosyal hayata dönse de yaklaşık iki hafta istirahat edecek şekilde planlama yapmanız faydalı olacaktır.

Op.Dr. Sultan YALÇIN, ameliyat izlerini göz kapaklarının katlanma çizgisinin altında bırakacak teknikleri uyguladığı için iyileşme sonrasında yara izleri neredeyse hiç fark edilmez.