Yağ Dolgusu İle Meme Büyütme

Yağ Dolgusu İle Meme Büyütme

Yağ Dolgusu İle Meme Büyütme Nedir?

Göğüslerinize implant yerleştirilmesi konusunda çok istekli değilseniz, dolgunluğu artırmak için alternatif bir uygulama olarak memeye yağ transferi işlemi tercih edilebilir.

Yağ dolgusu ile büyütme prosedürü, meme boyutunda mütevazi bir artış ve doğal görünümlü bir sonuç isteyen kadınlar arasında giderek daha popüler hale gelmektedir.

Bu işlemde hastanın kendi yağı kullanıldığı için son derece düşük bir yan etki riski vardır. Ayrıca memeye yağ transferi yapılan kadınlar, silikon meme silikonları ile ilişkili potansiyel komplikasyonlar konusunda asla endişelenmeyeceklerdir.

Yağ Dolgusu İle Meme Büyütme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Silikon meme implantlarına alternatif olarak kliniğimizde memeye otolog doku transferleri yapılmaktadır. Bir yağ transferi işlemi için karın, sırt veya uyluk gibi yağlı dokuların bol olduğu bir bölgeye bir çeşit liposuction yapılır. Daha sonra alınan bu yağ dokusu saflaştırılır ve memeye yeniden enjeksiyon için hazır hale getirilir. Op.Dr. Sultan YALÇIN memeleri yağ dokusu ile doldurmakta ve işlemi sonlandırmaktadır.

Yağ dokusu transferi ile meme büyütme maalesef herkes için uygun bir yöntem değildir. Bunu belirleyen başlıca faktörler vücut yapınız ve elde etmek istediğiniz sonucun ne olduğu ile ilgilidir. Örneğin, meme boyutunda daha büyük bir artış olmasını umut eden hastalar için, memeye yağ transferi sırasında güvenli ve başarılı bir şekilde aktarılabilecek yağ miktarında bir sınır olduğundan, silikon implantlar kullanmak daha uygun olabilir.

Yapılan her işlemde olduğu gibi sonuçlar kişiye göre değişim gösterebilir. Meme yağı transferinizin sonuçlarının mümkün olduğunca uzun sürmesini sağlamanın en önemli faktörlerinden biri kilo dalgalanmalarından kaçınmaktır. Çünkü yağ hücreleri kilo alıp verme ile beraber büyüyüp küçülebilir. Bu nedenle hastaların sağlıklı beslenmeleri, sabit bir kiloda kalmaları ve memeye yağ transferi yaptıktan sonra çocuk sahibi olmayacaklarından emin olmaları tavsiye edilir.

Bu ameliyatın süresi, vücuttan alınacak yağın nereden alınacağına göre değişebilir. Yalnızca karın bölgesinden yağ alma işlemi yapılacaksa ortalama 2 saat sonunda ameliyat biter. Karın bölgesindeki yağ yetersiz ise başka bölgelerden de yağ almak gerekeceği için ameliyat süresi de uzayabilir.

Ameliyat sonrası İlk birkaç gün, göğüslerde ve vücudun liposuction ile yağ alınan diğer bölgelerinde hafif bir ağrı olması normaldir. Genelde bir hafta sonra normal yaşama dönmek mümkündür. Op.Dr.Sultan YALÇIN’ın belirteceği süre içerisinde ağır kaldırma ve spor da dahil olmak üzere yorucu egzersizlerden kaçınmak gerekmektedir.

Op.Dr. Sultan YALÇIN

Antalya’da kurmuş olduğu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Op. Dr. Sultan Yalçın, son teknolojileri ve yeni yöntemleri kullanarak yurtiçi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hastayı kabul etmeye devam etmektedir.

İletişim

    • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:35/5 Muratpaşa/ANTALYA
Sultan YALÇIN | Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi © Copyright 2022. All Rights Reserved. | | StrategyCube