Op. Dr. Sultan Yalçın

Yanak Estetiği

Yanak Estetiği

Yanak Estetiği Nedir?

Yanak estetiği, yüz hatlarını estetik bir forma kavuşturmayı hedefleyen cerrahi işlemlerin tümünü ifade eder. Bu cerrahi işlemler, yanak bölgesindeki fazla yağ dokusuna bağlı olarak ortaya çıkan oval yüz formundan kurtulmanızı, daha ince ve keskin hatlara sahip olmanızı sağlar.

Yüz bölgesi, sosyal yaşamda ilk dikkat çeken nokta olduğundan yanak estetiği hem kadınlar hem de erkekler tarafından ilgi görmektedir.

Yanak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genellikle lokal anestezi altında yapılan bu işlemin esnasında ağız içinde yaklaşık 1 cm’lik bir kesi yapılır. Daha sonra buradaki fazla yağ dokuları çıkartılır. İşlemin sonunda eriyen dikiş yapılarak operasyon tamamlanır.

Yanak Estetiği Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Sigara ve alkolün cilt üzerinde olumsuz etkileri olduğundan işlem yapılmadan 3 hafta önce kullanmayı bırakmanız tavsiye edilir. Ayrıca ameliyat öncesi makyaj yapmamanız gerekmektedir.

Hamileyseniz veya kullandığınız ilaçlar varsa bunu doktorunuza bildiriniz. Op.Dr. Sultan YALÇIN ve ekibi size ameliyat öncesi neler yapmanız gerektiğini detaylı olarak anlatacaktır.

Yanak Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Uygulanacak işleme bağlı olmakla beraber yaklaşık bir saat içinde ameliyat tamamlanır.

Yanak Estetiği Ameliyatı Esnasında veya Sonrasında Ağrı Hissedilir mi?

Ameliyat öncesinde anestezi uygulandığı için işlem esnasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir.

Yanak Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Hasta aynı gün hastaneden taburcu edilir. Kesikler ağız içinde olduğu için görünür bir iz kalmaz. Ağız içindeki bu yaralar bir hafta içinde tamamen kapanır.

Yanak Estetiği Ameliyatı Sonrasında Neler Yapmalıyım?

Ağızdaki yaralar tamamen kapanana kadar çok sıcak veya soğuk gıdalar tüketmemelisiniz. Mümkün olduğu kadar sıvı ve yumuşak gıdalar ile beslenmelisiniz. Bu süre zarfında ağzınız ile abartılı hareketler yapmaktan da kaçınmanız gerekir.