Op. Dr. Sultan Yalçın

Yüz Germe ve Gençleştirme

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yaşlandıkça çevresel faktörlerin de etkisiyle cildimiz elastikiyetini kaybeder ve istenmeyen çizgiler, kıvrımlar ve sarkmalar meydana gelir. Yüz germe ameliyatı, bu estetik bozukluğu gidermek için uygulanan ve çok başarılı ve uzun süre kalıcı sonuçlar elde edilebilen cerrahi bir işlemdir.

Yüz germe ameliyatları, genel olarak fazla derinin çıkarılmasını ve dokuların sıkılaştırılmasını içerir. Bu ise daha sıkı, daha pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilmesini sağlar.

Op.Dr. Sultan YALÇIN, her yüz germe ameliyatında sanatsal bir yaklaşım kullanarak erkek ve kadın hastalara arzu ettikleri genç görünümü kazandırmayı amaçlar.

Yüz Germe ve Gençleştirme

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Yüz germe ameliyatında kullanılan teknik, her hastanın anatomisi ve estetik hedeflerine uygun olarak belirlenir. Ancak yapılan işlemler genellikle yüzünüze daha genç bir görünüm kazandırmak için dokuları kaldırmayı, alttaki kasları sıkılaştırmayı, fazla deriyi çıkarmayı ve kalan deriyi gerdirerek yeniden örtmeyi içerir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Sigara içen hastalar ameliyattan en az 3-4 hafta önce tütün ürünlerini kullanmayı bırakmalıdır. Ayrıca yüz germe ameliyatından yaklaşık bir hafta önce iltihap önleyici ve kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmak da gereklidir. Normal egzersiz ve günlük rutinlere ameliyat saatinize kadar devam edebilirsiniz.

Yüz germe ameliyatı, genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Öncelikle detaylı muayene yapılarak hangi işlemlerin uygulanacağına hasta ile birlikte karar verilir. Daha sonra kan tahlilleri ile beraber bir dizi tetkikler yapılarak ameliyata engel bir durum olup olmadığı incelenir.

Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Yüz germe ameliyatı hastanın cilt yapısına bağlı olmakla birlikte genellikle 3 ila 5 saat arasında sürmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Esnasında veya Sonrasında Ağrı Hissedilir mi?

Ameliyat genel anestezi ile yapıldığından ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile hissedilecek ağrı en aza indirilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Yüz germe ameliyatı olan hastalar 1 gece hastanede gözlem altında kalırlar ve sağlık durumları iyi ise ertesi gün taburcu edilirler.

Yüz germe ameliyatı esnasında kullanılan tekniğe ve hastanın yaşına bağlı olmakla beraber;

  • 7-10 gün içinde yüzdeki görünüm normale dönmekte,
  • 10-15 gün içinde morarma ve şişlikler kaybolmakta,
  • 1 ay sonra yüzdeki gerginlik hissi geçmekte,
  • 12 ay sonra kesilen yerler iyice belirsiz hale gelmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

Yüz germe işlemleri uzun kesiler gerektirmektedir. Bununla birlikte, Op.Dr. Sultan YALÇIN, bu kesi izlerini saç çizgisinin doğal kıvrımlarına ve kulakların çevresine gizlemekte oldukça mahirdir.

Ameliyat izi ilk başta kırmızı bir görünümde iken zamanla ten rengini alır ve daha az belirgin olur. Ayrıca ameliyat sonrasında, yara izi bakım programı uygulanarak iyileşmenin sağlıklı ve hızlı olması sağlanır.